Pousada Do Mineiro Mc Bom
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | Mat/Dryck Restaurang | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom Aparecida ligger 850 meter från Mirante da Torre da Basílica och ungefär 15 minuter till fots från Aparecida Shoppingcenter. Dessutom finns Wi-Fi i allmänna utrymmen i detta bekväma hotell.
Aparecidas centrum kan nås på 5 minuters promenad. Sevärdheter i närheten inkluderar Morro do Cruzeiro och Morro & Torre do Mirante. Detta hotell ligger några meter bort från linbanestationen Estacao Basilica Nova och inom 150 meters promenad.
Pousada Do Mineiro Mc Bom erbjuder gästerna en daglig frukostbuffé. Restaurangen Restaurante Lanchonete E Churrascaria Carvalho är också belägen precis runt hörnet från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Professor Jose Luiz Pasin Municipal Museum346 km
- Old Basilica of Our Lady Aparecida298 km
- Penidao Stadium253 km
- Sala das Promessas311 km
- Passarela da Fé164 km
- Basilica de Nossa Senhora Aparecida322 km
- Campanario De Aparecida323 km
- National Sanctuary of Our Lady of Aparecida250 km
- Galeria Aparecida237 km
- Flygplatser
- Sao Jose dos Campos Regional82 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- Husdjur tillåtna
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Restaurang
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom?
Det tar 5 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom till centrum. - ✈
Hur långt är Sao Jose dos Campos Regional från hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom?
Det är 85 km mellan Sao Jose dos Campos Regional flygplats och hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom?
Gäster på hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom?
Gäster på hotellet Pousada Do Mineiro Mc Bom måste checka ut vid 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 54$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet?
Betalningsmetoder som är tillgängliga i hotellet:- Visa
- Maestro
- Elo kreditkort